مکالمه‌ی بین وب‌سایت‎ها، بک لینک‌ !

بک لینک پیوندی است که وب سایت از وب سایت دیگری بدست می‌آورد. بک لینک ها تأثیر زیادی بر برجستگی وب سایت در نتایج موتور جستجو می‌گذارند. به همین دلیل است که آنها برای بهبود رتبه‌بندی SEO وب سایت بسیار مفید تلقی می‌شوند.

موتورهای جستجو رتبه‌بندی را با استفاده از چندین عامل برای نمایش نتایج جستجو محاسبه می‌کنند. هیچ کس با اطمینان نمی‌داند که موتورهای جستجوگر وزنی در هنگام نمایش نتایج چه مقدار به بک لینک ها می‌دهند، اما آنچه که ما به طور مشخص می‌دانیم این است که آنها بسیار مهم هستند.

بک‌ لینک چگونه عمل می‌کند؟

بک لینک ها باید طبیعی باشند ، این بدان معنی است که یک وب‌سایت نباید از روش‌های مصنوعی برای ایجاد بک لینک برای وب‌سایت‌های خود استفاده کند. کیفیت پیوندها به مراتب مهم‌تر از کمیت است.

مثال: وب سایت A یک رستوران است و از وب سایت B که یک وبلاگ یا وب‌سایت بررسی مواد غذایی برجسته است ، بک لینک به دست می‌آید. این یک بک لینک با ارزش ، طبیعی و مرتبط است که وب سایت A به دست آورده است.

اهمیت بک‌ لینک‌‌ها

با توجه به اهمیت Backlinks، اقدامات بد بسیاری وجود دارد که از طرف صاحبان وب‌سایت برای به دست آوردن لینک‌های برگشتی دنبال می‌شود.

برخی از این روش‌های بد عبارتند از: خرید بک لینک ، شبکه تبادل لینک ، فروش بک لینک و غیره. اکثر این شیوه‌ها توسط موتورهای جستجو توصیه نمی‌شود. آنها معمولاً وب سایت‌هایی را که مشکوک به درگیری در چنین شیوه هایی هستند، داینکس کرده و مجازات می‌کنند.

بک‌ لینک، مکالمه‌ی بین وب‌سایت‌ها

به عنوان مثال: یک وبلاگ نویس رهام یک مقاله بسیار جالب درباره یک رویداد سیاسی می‌نویسد. یک وبلاگ نویس دیگر سامر با مقاله رهام موافق نیست و در مقاله دیگری برای یک مجله آنلاین درباره آن می‌نویسد.

او به مقاله رهام پیوند می‌زند تا خوانندگانش بتوانند هر دو دیدگاه را درک کنند. وبلاگ رهام بک لینک ارزشمندی پیدا می‌کند.

از طرف دیگر ، مقاله سامر محبوبیت یافت و بسیاری از وب سایت های دیگر به مقاله وی پیوند دارند. وب سایت سامر پیوندهای جدید زیادی به دست می‌آورد.

حتی اگر رهام برای مقاله خود تنها یک Backlinks داشته باشد، با مقاله لینک دهنده سامر تولید شده ، لینک بک لینک وی افزایش می‌یابد.

انواع بک لینک‌ها

شبکه جهانی وب و بک لینک‌ها

World Wide Web یا به طور خلاصه “وب” ، شبکه ای از صفحات وب است که از طریق لینک‌ها به یکدیگر متصل می‌شوند. هر لینک پیوندی که به یک سند جدید وصل می‌شود بر رشد کلی وب می‌افزاید.

موتورهای جستجو پیدا کردن این صفحات وب را برای شما آسان‌تر می‌کند. یک صفحه وب که توسط بسیاری از صفحات وب در موضوعات مشابه مرتبط است ، قابل احترام تر و با ارزش تر به حساب می‌آید.

در مثال بالا ، مقاله رهام باعث ایجاد احترام به ایجاد مکالمه می‌شود که منجر به پیوند بسیاری از صفحات وب با یکدیگر شده است. بنابراین لینک های بک گراند نه تنها برای احترام یک وب‌سایت مهم هستند، بلکه برای موتورهای جستجو و سلامت کل وب سایت های جهانی نیز مهم هستند.

بک لینک در وردپرس چگونه انجام می‌پذیرد؟

داشبورد سرور وردپرس همچنین ویژگی با عنوان لینک‌های ورودی دارد. این ویژگی پیوندهای وب سایت را از وب سایت‌های دیگر به ویژه وبلاگ‌ها نشان می‌دهد.

از نتایج جستجوی وبلاگ Google استفاده می کند تا پیوندها را نشان دهد. سایر ابزارهای جستجوگر بک لینک آزاد نیز به صورت آنلاین موجود است که می‌توان از آنها استفاده کرد تا ببینید تعداد صفحات به یک صفحه خاص پیوند دارند. Refback و Pingbacks  و Trackbacks از شیوه های ایجاد بک لینک است.

Refback چیست؟

Refback ساده‌ترین متد برای دریافت لینک از صفحات وب سایت است. در این حالت وب‌سایت‌هایی که می‌خواهند از لینک‌های وب‌سایت‌های دیگر استفاده کنند را برمی‌دارند.

در این روش وب سایت های که تمایل به استفاده از لینک وب‌سایت دیگری را دارند، بر روی لینک صفحه ای از وب سایت مقصد کلیک کرده و آدرسی که در مرورگر نوشته شده را جهت استفاده بر می دارند.

Trackbacks چیست؟

Trackbacks از شیوه های ایجاد بک لینک است و آهنگ های ارتباطی به وبلاگ نویسان امکان برقراری ارتباط بین وب سایت ها را می دهد. تقریباً شبیه این است که یک شخص به دیگری بگوید “این چیزی است که شما ممکن است به آن علاقه مند شوید”.

بهترین راه برای فکر کردن در مورد این یک ویدیو YouTube پاسخ است. به عنوان مثال:

– ما در وبلاگ خود پستی می‌نویسیم.
– شما می خواهید در مورد پست ما اظهار نظر کنید ، اما می خواهید خوانندگان خودتان ببینند که چه چیزی را برای گفتن دارید و قادر به اظهار نظر در مورد آن هستند.
– سپس پستی را در وبلاگ خود بنویسید و پیگیری را برای پست وبلاگ ما ارسال کنید.
– ما پیگیری شما را دریافت خواهیم کرد ، و تصمیم می گیریم که آن را به عنوان نظر نمایش دهد یا خیر. نمایش نظرات عنوان ، گزیده ای و پیوندی برای پست وبلاگ شما خواهد بود.

Pingbacks چیست؟

Pingbacks از شیوه های ایجاد بک لینک است و به نرم افزارها امکان برقراری ارتباط بین وب سایت‌ها را می دهد. تقریباً مثل نظرات از راه دور است.

– ما در وبلاگ خود پستی می نویسیم.
– شما در وبلاگ خود پستی بنویسید که به مقاله ما پیوند می زند.
– نرم افزار وبلاگ نویسی شما به طور خودکار پینگ بک را برای ما ارسال می کند.
– نرم افزار وبلاگ نویسی ما pingback را دریافت می کند. سپس به طور خودکار به وبلاگ شما می رود تا تأیید کند که پینگ بک از آنجا سرچشمه می گیرد (پیوند موجود است).
– سپس ما توانایی نمایش pingback شما را به عنوان نظر خود خواهیم داشت. این تنها پیوندی به سایت شما خواهد بود.

Pingbacks همچنین درون سایت شما کار می‌کند. بنابراین اگر یکی از پست‌های شما به پست دیگری پیوند داشته باشد ، وردپرس شما یک پینگ خود را ارسال می کند. این واقعا آزار دهنده می شود.

بک لینک‌ها چگونه عمل می‌کنند

تفاوت بین Trackbacks و Pingbacks چیست؟

– پیگیری ها به صورت دستی هستند در حالی که Pingbacks به صورت خودکار (فناوری ارتباطی مختلف) است.
– پینگ بک هیچ محتوایی ارسال نمی کند. در مسیرهای برگشت گزیده ای از مطالب ارسال می شود.

چگونه می توان در وردپرس Pingbacks و Trackback را تعدیل کرد؟

اعتدال نسبتاً ساده است. در وردپرس trackbacks و Pingbacks در ناحیه تعدیل نظر مشاهده می‌شوند. از تجربه ما ۹۹٪ از trackbacks و Pingbacks اسپم هستند (درست مانند اکثر پاسخ‌های ویدیویی در یوتیوب).

این ساده ترین راه برای اسپم ها برای گرفتن بک لینک از سایت شماست. در مورد ما ، اغلب ما از کاربرانی که به سادگی مقاله ما را سرقت می‌کنند (کلمه به کلمه) سرقت می‌آوریم.

بنابراین آنها به مقاله های دیگر ما نیز پیوند می‌خورند، زیرا بین سایت های ما ارتباط دارند. منطقی نیست که به SPAMMER پیوند دهید. ما اغلب لینک‌های سایت های بررسی سخت افزار اسپم و سایت های بررسی تم / افزونه وردپرس را می‌بینیم.

چند وقتی است که وقتی وبلاگ نویسان رابط با ما در ارتباط هستند ، trackbacks و Pingbacks را می دیدیم که برای شما مفید باشد.

در واقع به ما کمک کرد تا دریابیم که ما در Mashable و NYTimes به نمایش درآمده ایم. به طور خلاصه ، ما ۹۹٪ از همه بک لینک‌های trackbacks و Pingbacks را اسپم دانستیم. به همین دلیل است که ما به طور کامل آن را غیرفعال کرده‌ایم. ارزش آن را ندارد که زمان SPAM را مانند این تعدیل کنید.

نحوه پیگیری ردیابی Google Analytics

Google Analytics به شما کمک می‌کند ببینید که چند نفر از وبلاگ شما بازدید می‌کنند ، از کجا می‌آیند و در وب‌سایت شما چه کاری انجام می‌دهند؟

بهتر است هنگام شروع وبلاگ خود ، Google Analytics را نصب کنید ، بنابراین می توانید ببینید که چقدر وبلاگ شما به مرور زمان رشد کرده است.

این مقاله توسط جنان خزرجی در وب‌سایت dm360 تالیف گردیده است. کپی با ذکر منبع بلامانع است.

سجاد تقی زاده

سجاد تقی زاده

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

شبکه ‌های اجتماعی و روابط عمومی

شبکه ‌های اجتماعی و روابط عمومی

روابط عمومی هوشمند از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی برای مدیریت اذهان عمومی و انتشار صدای برند مناسب استفاده می‌کند. مدیران روابط عمومی براساس برنامه‌ای مدون در شبکه‌های اجتماعی فعالیت کرده و به ارتباط میان مشتری و برند را عمق می‌بخشند.