دستیار سئو در وردپرس چیست؟

دستیار SEO یک ابزار بهینه سازی محتوا است که توسط  SEMRush که یکی از بهترین ابزارهای جستجوگرها در بازار ایجاد شده است. این امکان را به شما می‌دهد تا محتوای پیشنهادی خود را در زمان واقعی برای پیشنهادات سئو بررسی کنید و نمره کلی سئو مطالب خود را بهبود ببخشید.

اکنون به چگونگی کارکرد SEMRush می‌پردازیم.

  • کلمات کلیدی مهم خود را وارد کنید تا قالب‌های محتوا را براساس نتایج ۱۰ برتر برای آن عبارت تولید کنید.
  • فوراً  مترادف کلمات کلیدی را در مقاله خود وارد کنید.
  • محتوای خود را با نمره خوانایی بر اساس نتایج رقیب بهبود ببخشید.
  • عنوان مقاله خود را برای SEO بهینه کنید.
  • طول مقاله را بر اساس طول متوسط ​​نتایج برتر تنظیم کنید.
  • قبل از ترک، وب سایت خود را از نظر سرقت ادبی چک کنید.
  • لحن محتوا را بررسی کنید تا طبیعی و راحت به نظر برسد.

این یک ابزار بسیار مفید است و می‌تواند به شما در بهبود سئو و همچنین سبک نوشتن در وب‌سایت شما کمک کند.

اگر یک سایت را چند نویسنده مدیریت کند ، به نویسندگان این امکان را می‌دهد تا بهترین شیوه سئو را در تمام مطالب دنبال کنند.

با گفتن این نکته ، اکنون بیایید به چگونگی استفاده از دستیار SEO برای بهبود سئو و جابه‌جایی بیشتر در وب‌سایت خود بپردازیم.

  SEMRush (دستیارSEO ) را در WordPress را تنظیم کنید

اولین کاری که باید انجام دهید مراجعه به وب سایت SEMRush  (دستیار نوشتنSEO) و کلیک بر روی دکمه “ایجاد الگوی جدید” است. از شما خواسته می‌شود تا برای یک حساب کاربری رایگان وارد شوید یا ثبت نام کنید.

SEMRush فقط با ۱ توصیه محتوای رایگان یک حساب کاربری رایگان ارائه می‌دهد. برای به دست آوردن کلیه ویژگی ها ، لازم است برای اشتراک مشترک SEMRush ثبت نام یا اشتراک خود را به‌روزرسانی کنید (این کار ارزشش را دارد).

در مرحله بعد ، از شما خواسته می‌شود که آدرس ایمیل را وارد کرده و رمز ورود خود را وارد کنید. پس از آن، صفحه ای را مشاهده خواهید کرد که می‌توانید کلمات کلیدی که تمرکز دارید بر روی آن را وارد کنید و الگوی سئو مورد نظر را ایجاد کنید.

کلمات کلیدی در SEMRush چگونه بررسی می گردد

کلمه کلیدی که تمرکز دارید بر آن، اساساً کلمه کلیدی است که می خواهید با این پست یا صفحه خاص وبلاگ رتبه ۱ را بدست آورید. پس از وارد کردن کلید واژه‌ی مهم ، SEMRush الگوی محتوای SEO خود را تولید می‌کند و نحوه‌ی عملکردتان را گزارش می‌دهد و با توجه به مشکلات وب‌سایت‌تان به توصیه‌های خود می‌پردازد.

همچنین می توانید این کار را درست در داشبورد وردپرس خود انجام دهید.

در ادامه مقاله زیر به شما کمک می‌کند

کاربردی‌ترین افزونه‌های وردپرس چیست؟

 

افزودن ابزار SEO Writing Assistant را به سایت وردپرس

شما فقط باید ابزار SEMRush را به سایت وردپرس خود وصل کنید.

ابتدا باید افزونه SEMRush دستیار سئو را در سایت وردپرس خود نصب و فعال کنید. پس از فعال سازی ، شما باید مطلبی را ویرایش کنید که می خواهید برای SEO بهینه شوید. در صفحه ویرایش پست ، پایین بروید و بخش جدید دستیار نوشتن SEMRush SEO را در زیر ویرایشگر محتوا مشاهده خواهید کرد.

این قابلیت خواندن اساسی و نمره سئو را به شما نشان می دهد. برای به دست آوردن تصویر کامل ، باید روی دکمه ورود به سیستم کلیک کرده و وارد حساب SEMRush خود شوید.

پس از ورود به سیستم ، از شما خواسته می شود اجازه دهید. برای ادامه بر روی دکمه “تأیید” کلیک کنید

اکنون که این افزونه را به حساب SEMRush خود وصل کرده‌اید ، اجازه دهید توصیه های سئو را برای مقاله شما تولید کند.

اگر قبلاً کلید واژه های متمرکز شده را وارد کرده بودید ، می توانید آنها را به عنوان پیشنهاد ذکر کنید. در غیر این صورت ، برای ادامه بر روی دکمه “توصیه های جدید” کلیک کنید.

به سادگی کلمات کلیدی که بر روی آن تمرکز دارید را وارد کرده و روی دکمه “دریافت توصیه ها” کلیک کنید.

SEMRush اکنون ۱۰ نتیجه برتر برای کلمات کلیدی داده شده را بررسی می کند تا لیستی از مترادف کلمات کلیدی مرتبط با محتوای شما ایجاد کند.

کلمات کلیدی موجود در مقاله شما با پس زمینه سبز ظاهر می‌شود. می توانید در صورت لزوم با افزودن مطالب به کلمات کلیدی گمشده در محتوای موجود بپردازید. در واقع محتوای خود را گسترش دهید و در صورت لزوم بخش‌های جدید اضافه کنید.

همان‌طور که می نویسید ، این ابزار همچنین خوانایی و نمرات طول مقاله را برای مطابقت با نمرات میانگین نتایج برتر تنظیم می‌کند.

 در ادامه خواندن مقاله زیر به شما پیشنهاد می‌شود

سئو در آوات‌هوم چگونه عمل می‌کند

 

دستیار سئو در وردپرس چیست؟

 

چک کردن صدا با استفاده از دستیار سئو SEMRush

همه کارشناسان و بازاریابان سئو استفاده از لحن راحت را برای همه مقالات شما توصیه می کنند موتورهای جستجو این لحن مکالمه را برای بیشتر مخاطبان جذاب و مفید می‌دانند.

اکنون مسئله این است که گاهی اوقات حفظ لحن راحت در طول مقاله سخت تر می شود.

دستیار نوشتن SEO با یک صدای جستجوگر ارائه می شود. این ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی ، صدای محتوا را بررسی می‌کند و به آن نمره اعم از رسمی تا راحت می‌دهد. بیشتر مقالات در جایی بین این دو مقیاس قرار می گیرند ، بنابراین اگر می گویند مقاله شما دارای صدای خنثی است نگران نباشید.

 

بررسی لینک های داخلی از نظر سئو

پیوندها نقش اساسی در سئو دارند و دستیار نوشتن سئو به شما کمک می‌کند تا پیوندها را در داخل مقاله خود پیگیری کنید.

اگر مقاله شما دارای تعداد بهینه از لینکهای داخلی نباشد ، به شما یادآوری می‌کند. همچنین پیوندهای داخلی و پیوندهای خارجی به صفحه اصلی شما را بررسی می‌کند.

اگر نویسندگان دیگری که روی مقالات کار می کنند، این ابزار مفید است. ویراستاران می توانند به سرعت ببینند آیا این مقاله شامل لینک های داخلی به سایر پست‌های وب سایت شما است یا خیر.

مقاله‌ی زیر شمارا با سئو آشنا می‌سازد

در دنیای سئو چه خبر است؟

 

بررسی Plagiarism در WordPress با دستیارSEO

اگر نویسندگان را برای مشارکت در مقاله در وبلاگ خود استخدام می کنید ، باید مطمئن شوید که مقالاتی که ارسال می کنند محتوای اصلی هستند. به طور معمول، ویراستاران و صاحبان وب سایت از چکرز ادبی مانند Grammarly یا Google استفاده می‌کنند تا ببینند آیا یک مقاله اصلی است. دستیار نوشتن SEO با استفاده از ابزار جستجوگر Plagiarism داخلی ، این کار را آسان تر می‌کند.

نکته منفی این است که حتی با برنامه های پرداخت شده ، فقط می‌توانید تعداد محدودی از چک را انجام دهید. اگر به چیز بیشتری احتیاج دارید ، می توانید چک های اضافی را از صفحه اشتراک خود در داشبورد SEMRush خریداری کنید.

semrush writing seo

 

دریافت نمره عالی SEO برای مقاله شما

همزمان با اجرای پیشنهادات ارائه شده توسط ابزار دستیار نوشتن سئو ، نمره کلی شما نیز بهبود می یابد.

نوار نمره کلی کلیه پارامترها و پیشنهادات نشان داده شده، توسط افزونه را در نظر می گیرد. شما باید مطمئن شوید که این نوار برای رتبه بندی بهتر سئو سبز می شود.

بعضی اوقات ممکن است افزونه کلمات کلیدی LSI را ارائه دهد که ممکن است در محتوای شما نباشد. شما می توانید به جای پر کردن آنها در مقاله خود ، با اطمینان از آنها چشم پوشی کنید.

به یاد داشته باشید در حالی که این ابزارهای SEO توصیه هایی را ارائه می دهند ، اما شما مخاطبان خود را بهتر از این ابزارها می شناسید. کاربران خود را در خاطر داشته باشید و مطمئن شوید که آنها محتوای شما را مفید و جذاب می دانند.
عملکرد SEO خود را در وردپرس ردیابی کنید

پس از مدتی استفاده از دستیار نوشتن سئو  (SEO Writing Assistant) ، ممکن است بخواهید چگونگی تأثیرگذاری بر موقعیت وب سایت خود را در جستجو پیگیری کنید.

ما راهنمای مفصلی در مورد نحوه پیگیری رتبه بندی کلمات کلیدی وب سایت شما با SEMRush و سایر ابزارها داریم.

 

تفاوت Google Analytics و SEMRush

همچنین ممکن است بخواهید با استفاده از Google Analytics به محتوای اصلی خود توجه کنید. بهترین راه برای این کار با استفاده از MonsterInsights است. گزارشات Google Analytics شما را در وردپرس آورده و آنها را با فرمت قابل خواندن توسط انسان نمایش می دهد.

اگر می‌خواهید گوگل آنالیتیکس را بشناسید، مقاله‌ی زیر را از دست ندهید

گوگل آنالیتیکس را بشناس و بعد شروع کن

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید که چگونه از دستیار SEO Writing در WordPress استفاده کنید تا SEO را بهبود ببخشید.

 این مقاله توسط جنان خزرجی در وب‌سایت DM360 تالیف گردیده است. کپی باذکر منبع بلامانع است.

 

سجاد تقی زاده

سجاد تقی زاده

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

چگونه  به نوشته خود رنگ و لعاب دهیم؟

چگونه به نوشته خود رنگ و لعاب دهیم؟

بازاریابی محتوا اهمیت ویژه‌ای برای برندها دارد و این پتانسیل را دارد که مشتری جدید بسازد. اینکه چکونه محتوا بنویسید و چه مشکلاتی را از کاربران حل کنید، نقش ویژه‌ای در گسترش جامعه مخاطبان شما خواهد داشت.

چگونه  به نوشته خود رنگ و لعاب دهیم؟

چگونه به نوشته خود رنگ و لعاب دهیم؟

بازاریابی محتوا اهمیت ویژه‌ای برای برندها دارد و این پتانسیل را دارد که مشتری جدید بسازد. اینکه چکونه محتوا بنویسید و چه مشکلاتی را از کاربران حل کنید، نقش ویژه‌ای در گسترش جامعه مخاطبان شما خواهد داشت.