7 مرحله اساسی که بعد از نصب وردپرس باید انجام دهید

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای باورنکردنی (CMS) است – محبوب ترین مورد استفاده در سراسر جهان – و یادگیری آن بسیار آسان است. اما پس از نصب وردپرس برای خودتان و دیدن صفحه خالی وب‌سایت جدید خود، حرکت به جلو می‌تواند به نظر ترسناک باشد.

از این گذشته، روش‌های منحصر به فردی برای ایجاد یک وب‌سایت وردپرس از طریق مضامین و افزونه های بسیاری وجود دارد. لازم به ذکر نیست که در مورد الزامات اساسی مانند تنظیمات تنظیم عمومی ، امکان تجزیه و تحلیل داده ها، ایجاد فرم‌های تماس و سایر موارد ضروری وب‌سایت استفاده کنید.

 

این 7 مرحله اساسی را بعد از نصب وردپرس انجام دهید

1. اطلاعات اصلی وب سایت (عنوان، منطقه زمانی، مشخصات) را وارد کنید

پس از نصب WordPress، باید قسمتهای مهم اطلاعات را برای بازدید کنندگان وب سایت خود وارد کنید.

عنوان سایت و Tagline

در داشبورد وردپرس خود (که بلافاصله پس از نصب قابل دسترسی خواهد بود) به تنظیمات> عمومی بروید.

در اینجا شما می توانید نام وب سایت خود را وارد کنید ، و یک برچسب که می گوید وب سایت شما در مورد چیست. بسیاری از وب سایت ها برای نمایش شعار مارک استفاده از فضای نشانگر را انتخاب می‌کنند.

منطقه زمانی

در حالی که هنوز در بخش General هستید، برای تنظیم قالب تاریخ و زمان مورد نظر خود در وب سایت خود، و همچنین منطقه زمانی که در آن فعالیت می‌کنید، به پایین بروید.

مشخصات

اطلاعات پروفایل برخی از مضامین وردپرس پیاده سازی شده است، و اگر بلاگ می نویسید ، ممکن است نمایه شما در کنار پستهای آپلود شده نشان داده شود. این ایده خوبی است که این بخش کوتاه را زود پر کنید.

از داشبورد خود به کاربران> نمایه شما بروید. از اینجا می‌توانید نام کاربری ، اطلاعات تماس اصلی ، شرح حال کوتاه و تصویر پروفایل را وارد کنید.

2. حذف محتوای اضافی (نمونه ها و مضامین نمونه)

وقتی وب‌سایت خود را برای اولین بار بعد از نصب وردپرس بارگذاری می‌کنید، می‌بینید که در حال حاضر برخی از مطالب در آنجا وجود دارد. این فقط محتوای حفره یا سوراخ نگهدارنده است که به معنای نشان دادن کارهایی است که می‌توانید با وب سایت خود انجام دهید، و باید حذف شود.

حذف نمونه ها و صفحات

اگر به بخش ارسال های داشبورد خود نگاهی بیندازید، محتواهایی مانند یک پست وبلاگ با عنوان “سلام جهان” را مشاهده خواهید کرد.

می توانید با رفتن به Posts> All Posts و انتخاب گزینه حذف شده‌ها ، از پست های ناخواسته مانند این خلاص شوید.

به همین روش ، برای حذف صفحات نمونه به صفحات> همه صفحات بروید و گزینه حذف شده را انتخاب کنید.

حذف قالب های پیش فرض

همچنین به طور پیش فرض مضامین پیش فرض موجود در کنار نصب وردپرس خود را پیدا خواهید کرد.

در حالی که شما در حال حذف محتوای اضافی هستید، ممکن است تم های ناخواسته را برای تمیز کردن ناوبری خود و صرفه جویی در فضای مجازی حذف کنید.

برای حذف یک مضمون از داشبورد خود، به ظاهر> تم ها بروید. سپس گزینه حذف را از گوشه سمت راست پایین تم ناخواسته انتخاب کنید.

توجه: مضامین فعال قادر به حذف نیستند. اگر می‌خواهید یک موضوع فعال حذف شود ، لازم است قبل از حذف به طور معمول ، آن را در وب سایت خود غیرفعال کنید.

3. یک تم را انتخاب کنید

پس از نصب WordPress و وارد کردن اطلاعات خود، زمان آن رسیده است که ظاهر وب‌سایت خود را زنده کنید.

یک وردپرس که توسط WordPress یا توسعه دهندگان شخص ثالث تهیه شده است، ظاهر و چیدمان وب سایت شما را تعیین می‌کند. مضامین رایگان و پولی در دایرکتوری تم وردپرس در دسترس است.

در حالی که شما باید موضوعی را انتخاب کنید که به سلیقه و بودجه خود بستگی داشته باشد، مهم است که توجه داشته باشید که مضامین پرداخت شده معمولاً گزینه های سفارشی سازی گسترده تری ، به روزرسانی های مکرر، پشتیبانی دقیق تر و عملکرد نرم تر را ارائه می‌دهند.

همچنین لازم است به یاد داشته باشید که هر موضوع کدنویسی شده است و به گونه ای متفاوت عمل می کند ، بنابراین هنگام اصلاح بیشتر موضوع یا بررسی سازگاری افزونه، حتماً به اسناد پشتیبانی مربوطه آنها مراجعه کنید.

وردپرس

4- افزونه ها را انتخاب کنید

درست مانند مضامین، افزونه‌ها در هر دو فهرست افزونه های WordPress یافت می شوند ، یا می توانند در وب سایت‌های توسعه دهنده شخص ثالث یافت شوند. برای مرجع ، می‌توانید صفحه افزونه وردپرس شخص ثالث ما را در اینجا بیابید.

افزونه ها بسیار عالی هستند زیرا عملکرد وب سایت های وردپرس را گسترش می دهند و برای اکثر وب سایتها ضروری هستند. این امر به این دلیل است که وردپرس با همه چیزهایی که برای بلاگ نویسی به تنهایی لازم است بسته بندی شده است، بنابراین ویژگی‌های وب‌سایت‌های اضافی مانند لیست محصولات و خدمات ، ورود به تأیید هویت دو عاملی، پردازش پرداخت و موارد دیگر فقط با نصب افزونه‌ها امکان پذیر است.

5- از وب سایت خود دفاع کنید

سکویی که با امنیت در نظر گرفته شده است، پس از نصب وردپرس ، یک وب سایت نسبتاً ایمن خواهید داشت. ترفند واقعی برای ایمن سازی وب سایت شما رویه های امنیتی خوبی است.

همانطور که معلوم است ، بیش از 80٪ موارد نقض امنیتی در وب‌سایت ها می‌توانند در استفاده ضعیف از رمز عبور ردیابی شوند.

گذرواژه‌های قوی، یک URL سرور پنهان و اطمینان از به‌روزرسانی وب‌سایت شما به جدیدترین نسخه، همه موارد ضروری برای محافظت از وب سایت شما هستند.

افزونه های امنیتی WordPress با افزودن ویژگی های اضافی مانند محافظت از رمز عبور تأیید هویت دو عاملی ، می توانند برای دفاع بیشتر در وب‌سایت شما ایجاد کنند.

احراز هویت دو عاملی به یک کد اختصاصی کاربر دیگر نیاز دارد که با گذشت زمان در فرآیند رمز عبور تغییر می کند تا کلمات عبور را از نظر نمایی قوی تر کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تأیید هویت دو عاملی، توضیحات ما را در اینجا بررسی کنید.

 

علاوه بر این ، برای نشان دادن اینکه وب سایت شما برای بازدیدکنندگان ایمن است، می‌خواهید اتصال SSL را فعال کنید. اتصالات SSL در برابر تلاش‌های بیرونی برای رهگیری داده های ارسال شده بین وب سایت شما، دفاع می کنند و دارای گواهینامه های SSL می‌شوند.

 

گواهینامه های SSL هنگام بازدید از وب‌سایت‌های SSL به عنوان یک نماد قفل قفل در URL های مرورگر نشان داده می‌شوند، و نشان می‌دهند که آنها یک اتصال داده محافظت شده برای کاربران بازدید کننده خود دارند (فقط کافی است در این صفحه به سمت چپ مرورگر URL خود نگاه کنید تا نمونه ای را ببینید).

برای یادگیری نحوه فعال‌سازی اتصال SSL در وب‌سایت خود، در اینجا راهنمای مختصر ما هستیم.

 

وردپرس

6. وب‌سایت خود را با Google Analytics پیوند دهید

 

ساختن وب‌سایت یک چیز است، اما اطمینان از عملکرد خوب و ادامه این کار، موارد دیگری است.

برای نظارت بر آمار وب‌سایت خود، و برنامه ریزی استراتژی های قوی تر برای آن ، می خواهید آن را به Google Analytics متصل کنید.

این به شما امکان می‌دهد تا از ترافیک وب‌سایت، رفتار کاربر و سایر بینش های مفید آنالیز کنید تا مخاطبان خود را بهتر درک کنید. تقریباً همه مشاغل موفق برای تأثیرگذاری‌ در تصمیمات مدیریت، داده های عملیاتی خود را ردیابی می‌کنند، به این معنی که شما مطمئناً نمی‌توانید از داده های خود غفلت کنید.

MonsterInsights افزونه ای را منتشر کرد که وب‌سایت‌های وردپرس را با Google Analytics پیوند می‌دهد ، و یکی از متداول ترین روشی است که مردم برای اتصال از آن استفاده می‌کنند. این افزونه همچنین به شما امکان می‌دهد برای راحتی کار، آمار خود را از وردپرس مشاهده کنید.

 

7. ایجاد یک برنامه پشتیبان

با انجام مراحل اولیه، شما فقط آماده راه اندازی وب‌سایت خود هستید. اما قبل از انجام این کار، واقعا ایجاد یک استراتژی پشتیبان پرداخت می‌کند.
این وظیفه آخر ممکن است به راحتی قابل رد شدن باشد، اما می‌تواند مهمترین آن باشد.

تصور کنید، بعد از تمام تلاش خود، به هدف خود در راه اندازی یک وب‌سایت محبوب و سودآور دست پیدا کرده اید. اما پس از آن کسی موفق به هک کردن آن می‌شود، و ناگهان همه چیزهایی که برای آن کار کرده اید ناپدید شد مانند هیچ چیز هرگز وجود نداشت.

 

با این حال، به خاطر داشته باشید که وردپرس به تنهایی از سیستم پشتیبان تهیه نمی‌شود، بنابراین باید افزونه‌ای را پیدا کنید که این کار را برای شما انجام دهد.

همه موارد ذکر شده در بالا را بعد از نصب وردپرس انجام دهید، و به خوبی در راه اجرای یک وب‌سایت با مدیریت کارآمد خواهید بود.

اگرچه برای دستیابی به اهداف خود، هر وب سایت به نصب و روشهای منحصر به فردی نیاز دارد، صرف نظر از نوع آن، هر یک از این هفت مرحله از اهمیت بالایی برخوردار است. در غیر این صورت، خود را با ظرفیت کمتری نسبت به رقبای خود پیدا خواهید کرد و خود را در معرض مشکلات در جاده قرار می‌دهید.

برای صاحبان وبسایت وردپرس که می‌خواهند وب‌سایت خود را با راندمان اوج کار کند، احساس راحتی کنید تا به این بهینه سازی عملکرد، پشتیبانی ماهانه و خدمات مشاوره‌ای بپردازند.

 

این مقاله توسط جنان خررجی DM360 تالیف گردیده است. کپی با دکر منبع بلامانع است.

احسان سرایانی

احسان سرایانی

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

ویژگی‌های یک کارشناس روابط عمومی حرفه ای

ویژگی‌های یک کارشناس روابط عمومی حرفه ای

افراد زیادی هستند که شاید این ادعا را داشته باشند که در زمینه روابط‌عمومی عالی هستند اما در بیشتر مواقع، این حرف یک ادعا بیشتر نیست! افرادی که در این زمینه واقعاً نخبه و حرفه‌ای هستند، دارای استعدادهای ذاتی و مهارت‌هایی هستند که این استعدادها در همه انسان‌ها وجود...

ویژگی‌های یک کارشناس روابط عمومی حرفه ای

ویژگی‌های یک کارشناس روابط عمومی حرفه ای

افراد زیادی هستند که شاید این ادعا را داشته باشند که در زمینه روابط‌عمومی عالی هستند اما در بیشتر مواقع، این حرف یک ادعا بیشتر نیست! افرادی که در این زمینه واقعاً نخبه و حرفه‌ای هستند، دارای استعدادهای ذاتی و مهارت‌هایی هستند که این استعدادها در همه انسان‌ها وجود...