نکات ضروری در انتخاب قالب مناسب وردپرس – DM360

بیشترمبتدیان هنگام انتخاب قالبی برای سایت وردپرس خود احساس ناراحتی می‌کنند. هزاران گزینه رایگان و پولی وجود دارد.

هر قالب بهتر از دیگری به نظر می‌رسد. چه قالب وردپرسی را انتخاب می‌کنید؟ در این مقاله نکاتی را که باید در نظر بگیرید به اشتراک خواهیم گذاشت، بنابراین می‌توانید بهترین موضوع وردپرس را برای سایت خود انتخاب کنید.

چرا هنگام انتخاب یک قالب وردپرس باید مراقب باشید؟

وردپرس برای ایجاد انواع وب سایت‌ها استفاده می‌شود. به همین دلیل است که هر قالب به یک بازار متفاوت می‌رود.

قالب وردپرس شما باید محتوای وب سایت‌ شما را تکمیل کند.

به عنوان مثال، اگر شما یک وبلاگ در زمینه سیاست یا موضوعات اجتماعی را شروع می‌کنید، می‌خواهید موضوعی را بخوانید که قابلیت خوانایی را بهبود ببخشد.

معیارهای انتخاب قالب وردپرسی

بسیاری از مضامین وردپرس دارای گزینه‌های سفارشی سازی زیادی هستند. اگر به طور صحیح کدگذاری نشده باشد، این گزینه‌ها می‌توانند تغییر تم یا استفاده از سایر افزونه‌های وردپرس را برای شما مشکل کنند.

شما در آن موضوع قفل خواهید شد یا باید به یک برنامه نویس بپردازید تا به شما در تغییر کمک کند.

از طرف دیگر، برخی از مضامین وردپرس که بسیارعالی به نظر می‌رسند می‌توانند وب‌سایت شما را بسیار کند جلوه دهند. هیچ کس وب‌سایت‌های کند، به خصوص گوگل دوست ندارد و ترجیح می‌دهد وب‌سایت‌های سریع‌تر را بالاتر قرار دهد.

قالب، چهره سایت وردپرسی شما است و نقش مهمی در درک کاربران و موتورهای جستجو دارد.

با گفتن این مطلب، بیایید نگاهی به مراحلی که می‌توانید بردارید بررسی کنیم تا مطمئن شوید بهترین قالب را برای سایت وردپرس خود انتخاب می‌کنید.

در ادامه خواندن مقاله‌ی زیر به شما پیشنهاد می‌شود

بهبود سئوی وب‌سایت به وسیله سرچ کنسول

۱.سادگی قالب وردپرس

بسیاری از مضامین وردپرس با رنگ‌های مختلف، چیدمان‌های پیچیده، انیمیشن‌های چشمک زن و غیره همراه هستند. بعضی اوقات ممکن است به آن چیزها احتیاج پیدا کنید، اما در بیشتر موارد به آن همه نیاز ندارید.

به دنبال قالبی باشید که قابلیت طراحی داشته باشد که به شما در پشتیبانی ازهدف‌تان  کمک می‌کند. لازم است بدانید خوب به نظر رسیدن وب‌سایت در سادگی و حفظ قابلیت‌های وب‌سایت می‌باشد.

مطمئن شوید که سبک ارائه قالب خیلی پیچیده نیست. هدف از طراحی وب کمک به کاربران است تا بتوانند اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنند و به صاحبان سایت کمک کنند در همان زمان به اهداف خود برسند.

در ادامه خواندن مقاله‌ی زیر به شما پیشنهاد می‌شود.

مدیریت وب‌سایت وردپرسی

نکته‌ی مهم :

اگر یک قالب عالی به نظر می‌رسد اما به شما در کسب و کار جدید یا مشترکین کمک نمی‌کند ، پس قالب خوبی نیست. همچنین هنگامی که کاربران شما واقعاً نمی‌توانند راه خود را در وب‌سایت شما پیدا کنند، قالب خوبی نیست.

برای الهام گرفتن به مدیریت وب‌سایت وردپرس نگاهی بیندازید.

۲. ریسپانسیو بودن وب‌سایت

ریسپانسیو، بدین معناست که وب‌سایت طرح خود را در اندازه‌ها و دستگاه‌های مختلف صفحه نمایش تنظیم می‌کنند.

تعداد قابل توجهی از ترافیک وب از طریق موبایل و سایر دستگاه های دستی تولید می‌شود. بسته به مضامین وب‌سایت شما، این تعداد می‌تواند حتی از ۵۰٪ از ترافیک شما هم بالاتر رود.

گوگل وب‌سایت‌هایی را که از جهت اندازه با موبایل همخوانی دارد را در بالای نتایج جستجوی تلفن همراه خود نشان می‌دهد. صرف نظر از زیبایی، همه وب‌سایت‌ها باید پاسخگو باشند و کاملاً اندازه‌ی صفحات آن با موبایل همخوانی داشته باشد.

بیشتر مضامین وردپرس پیش فرض پاسخگو هستند. اما هنوز فروشندگانی هستند که طرح‌های با عرض ثابت را می‌فروشند که به هیچ وجه قابل استفاده نیستند. اطمینان حاصل کنید که قالبی که برای وب سایت خود انتخاب می‌کنید، با اندازه موبایل سازگار است.

در ادامه مطالعه‌ی مقاله‌ی زیر به شما پیشنهاد می‌شود

خدمات تولید محتوا و سئو در آوات‌هوم

تست یک تم برای آمادگی تلفن همراه

ساده ترین روش برای آزمایش این است که آیا یک موضوع پاسخگو است یا نه ، تغییر اندازه صفحه مرورگر شما است. با تغییر اندازه صفحه مرورگر خود، متوجه خواهید شد که طرح موضوع به عرض صفحه نمایش تنظیم می‌شود.

برای آزمایش دقیق تر می‌توانید URL صفحه نمایشی موضوع را کپی کرده و آن را در صفحه تست که همخوانی دارد با موبایل گوگل قرار دهید.

لطفا توجه داشته باشید که این تست، صرف نظر از اینکه قالب خوب است، برخی از هشدارها را نشان می‌دهد. به دنبال پرچم های قرمز مانند متن خیلی کوچک، محتوای گسترده تر از صفحه و غیره باشید.

نکات ضروری در انتخاب قالب مناسب وردپرس - DM360

۳. سازگاری قالب با مرورگرها

کاربران شما از مرورگرهای مختلفی استفاده می‌کنند. قالب شما ممکن است در مرورگری که استفاده می‌کنید بی نقص به نظر برسد اما ممکن است در مرورگرهای دیگر چیزی شکسته شود.

اینجاست که سازگاری مرورگر مهم  می‌شود. اکثر توسعه دهندگان قالب وردپرس با استفاده از ابزارهای پیشرفته آزمایش سازگاری مرورگر، تم‌های خود را به صورت جدی آزمایش می‌کنند.

آنها ممکن است این موضوع را در وب سایت خود به وضوح ذکر کنند. اما اگر اینگونه نباشند، می توانید همیشه تست های اصلی را برای بررسی موضوع در مرورگرهای مختلف مانند گوگل کروم، موزیلا، اینترنت اکسپلور و غیره انجام دهید.

فراموش نکنید که در مرورگرهای مختلف روی موبایل نیز آزمایش کنید.

۴. پلاگین های پشتیبانی شده

قدرت واقعی وردپرس با افزونه های وردپرس همراه است. این افزونه ها امکان انجام هر کاری را برای وب‌سایت وردپرسی ممکن می‌سازند.

در حالی که پلاگین‌های وردپرس زیادی وجود دارد، برخی از پلاگین‌های وردپرس ضروری برای هر وب‌سایت هستند. مانند Gravity Forms ،Yoast SEO ،W3 Total Cache و غیره.

اطمینان حاصل کنید که قالب وردپرس شما از تمام افزونه های محبوب پشتیبانی می‌کند. اگر مطمئن نیستید، در مورد آن از توسعه دهنده سؤال بپرسید.

در ادامه مطالعه‌ی مقاله‌ی زیر به شما پیشنهاد می‌شود

متخصص سئو کیست؟

۵. ترجمه + قابلیت چند زبانه

تعداد زیادی از سایت‌های وردپرسی به زبان انگلیسی نیستند. ممکن است شما در حال ایجاد یک وب‌سایت به زبانی غیر از انگلیسی باشید. شاید شما در آینده برنامه‌هایی برای ایجاد یک سایت چند زبانه وردپرس داشته باشید.

اطمینان حاصل کنید که موضوع وردپرس شما ترجمه آماده است و از افزونه‌های چند زبانه وردپرس پشتیبانی می‌کند.

۶. سازندگان صفحه

سازندگان صفحه افزونه‌های وردپرس هستند که به شما امکان می‌دهند با استفاده از رابط کاربری drag and drop ، طرح بندی صفحه ایجاد کنید.

سازندگان صفحه بسیاری از مضامین برتر وردپرس از پیش نصب شده، همراه هستند. برخی از این سازندگان صفحه فقط  از توسعه دهنده قالب استفاده می‌کنند.

استفاده از چنین صفحه ساز برای ایجاد صفحات فرود می‌تواند کد ناخواسته زیادی تولید کند. اگر قالب را تغییر دهید، آن صفحات به تمیز کردن زیادی نیاز دارند.

شما باید یکی از پرکاربردترین افزونه‌های سازنده صفحه را انتخاب کنید. همچنین می توانید این سازندگان صفحه را جداگانه خریداری کنید تا در کنار سایر مضامین نیز استفاده شود.

نکات ضروری در انتخاب قالب مناسب وردپرس - DM360

۷. گزینه های پشتیبانی برای هنگامی که به کمک نیاز دارید

نکته مهم استفاده از یک قالب رایگان وردپرس این است که هیچ پشتیبانی تضمینی وجود ندارد. در حالی که برخی از توسعه دهندگان پشتیبانی عالی برای مضامین رایگان خود ارائه می‌دهند، بسیاری از مضامین رایگان گزینه پشتیبانی ندارند.

اگر قالب وردپرس خود را به هم ریخته اید، مجبور خواهید بود آن‌ را به تنهایی بفهمید. همچنین می‌توانید برای حل کردن کوچکترین مشکلات، به یک توسعه دهنده شخص ثالث پرداخت کنید.

اطمینان حاصل کنید که قالب وردپرسی را که انتخاب کرده اید از اسناد و گزینه های پشتیبانی خوبی برخوردار هستند. بیشتر مضامین با کیفیت وردپرس مستندات مفصلی را با یک سال پشتیبانی مبتنی بر ایمیل ارائه می‌دهند.

۸- قابلیت سئو سازی وب‌سایت وجود داشته باشد.

قالب وردپرس شما نقش مهمی در سایت سئو سایت شما ایفا می‌کند. یک موضوع خوب به نظر می‌رسد هنوز HTML کدگذاری نشده تولید کند، این می‌تواند بر عملکرد سایت شما در موتورهای جستجو تأثیر بگذارد.

تجزیه و تحلیل کد منبع یک موضوع به تنهایی برای مبتدیان دشوار خواهد بود. به همین دلیل است که بسیاری از توسعه دهندگان برتر وردپرس به شما اطلاع می‌دهند که صفحات آنها برای سئو بهینه شده است.

همچنین می‌توانید با بررسی آن با سرویس اعتبارسنجی W3C، بررسی کنید که آیا این صفحه HTML5 مناسب تولید می‌کند یا خیر. با این حال، لطفاً توجه داشته باشید که ابزار W3C هشدارهای زیادی را ایجاد می‌کند که هیچ نگرانی در مورد آنها وجود ندارد.

۹- رتبه بندی‌ها و بررسی‌ها

یکی دیگر از شاخص های خوب کیفیت یک قالب وردپرس، رتبه بندی‌ها و بررسی‌هایی است که توسط کاربران آنها ارائه شده است. اگر این قالب در یک بازار شخص ثالث فروخته شود، در اینصورت نظرات مشتری را مشاهده خواهید کرد.

برای مضامین رایگان وردپرس، بخش رتبه بندی‌ها را دقیقاً زیر دکمه بارگیری مشاهده خواهید کرد. این تعداد بررسی ها و ستارگان داده شده توسط کاربران را نشان می‌دهد. اگر روی ۵ ستاره کلیک کنید، آنگاه تمام بررسی‌هایی که به این موضوع ۵ ستاره داده شده را به شما نشان می‌دهد.

این مقاله توسط جنان خزرجی در وب‌سایت dm360 تالیف گردیده است. کپی باذکر منبع بلامانع است.

سجاد تقی زاده

سجاد تقی زاده

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

شبکه ‌های اجتماعی و روابط عمومی

شبکه ‌های اجتماعی و روابط عمومی

روابط عمومی هوشمند از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی برای مدیریت اذهان عمومی و انتشار صدای برند مناسب استفاده می‌کند. مدیران روابط عمومی براساس برنامه‌ای مدون در شبکه‌های اجتماعی فعالیت کرده و به ارتباط میان مشتری و برند را عمق می‌بخشند.