۴ موفقیت که از طریق بازاریابی ویدئوی در شبکه‌های اجتماعی بدست می‌آورید

اگر دوران خانه نشینی چیزی را به ما اثبات کرده باشد، این است که ما علاقه زیادی به محتوای ویدئویی داریم. آخرین گزارش یوتیوب نشان می‌دهد که کاربران شبکه‌های اجتماعی روزانه بیش از یک میلیون ساعت ویدئو را اجرا می‌کنند و این آمار نسبت به سال ۲۰۱۹ ۴۴% افزایش یافته است. به زبان ساده‌تر، ویدئو همچنان یکی از ابزارهای مهم بازاریابان تلقی می‌شود.
اگر برای کمپین بازاریابی ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی خود به خوبی برنامه ریزی کرده باشید، متوجه خواهید شد که می‌توانید استفاده‌های زیادی از آن کنید. به طور مثال، از طریق بازاریابی ویدئوی در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید تصمیم مشتریان خود را تغییر دهید.

اگر می‌خواهید در رابطه با عادات کاربران در شبکه‌های اجتماعی اطلاعات جدیدی مطالعه کنید، مقاله “روانشناسی مخاطب در شبکه‌های اجتماعی” را مطالعه کنید.

آگاهی از برند ایجاد کنید و با استفاده از ویدیو مشکلاتی را حل کنید

اگر شما در زمینه بازاریابی شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنید، احتمالا افزایش آگاهی کاربران از برند برای شما اهمیت زیادی دارد. با استفاده از کمپین ویدیومارکتینگ در شبکه‌‌های اجتماعی می‌توانید رسانه‌ای خوب برای دستیابی به مشتریان جدید بسازید. جدا از آن با استفاده از این کمپین، خود را به مخاطبین‌تان معرفی می‌کنید و ارزش‌های برندتان را به آنها توضیح می‌دهید.

به طور مثال، برند Mint Mobile یک شرکت مخابراتی معمولی بود که در سال ۲۰۱۶ احداث شد. در سال ۲۰۱۹ رایان رینولدز، بازیگر آمریکایی، اکثریت سهام این برند را خریداری کرد و ایده‌های بازاریابی خود را در آن پیاده کرد. در دنیایی که برندهای بزرگ مخابراتی سعی دارند با ایجاد امکانات بی‌سیم جدید خود با یکدیگر رقابت کنند، برند Mint Mobile ادعا کرد که زندگی بی‌سیم معایبی دارد و برندش حاضر نیست در این زمینه فعالیت گسترده‌ای داشته باشد. این برند برای انتقال پیام‌های خود، از ویدئوهایی استفاده می‎‌کند که رایان رینولدز با شوخ طبعی خاص خود آن ها را می‌سازد.

رینولدز در آخرین ویدئوی خود، درمورد مزایا و معایب استفاده از خدمات بی‌سیم و راه‌های صرفهجویی هزینه‌ها صحبت کرد. این ویدئو، کوتاه، بامزه و تعامل برانگیز است و در عین حال پیام خود را به مخاطبان توضیح داد.

اگر دوست دارید بدانید با استفاده از ویدیومارکتینگ در شبکه‌های اجتماعی به چه موفقیت‌های دیگری می‌رسید، مقاله زبان انگلیسی “۵ موفقیت که با استفاده از ویدیومارکتینگ در شبکه‌های اجتماعی بدست می‌آورید” را مطالعه کنید.

با تولید ویدئوهای آموزشی تقاضا از برند بیشتر می‌شود

زمانی که مخاطبین شما به مرحله تصمیم گیری رسیدند، اطلاعات کافی از برند شما دارند؛ اما در این مرحله ممکن است تقاضا از برند شما کم باشد. به عنوان بازاریاب وظیفه دارید که برای برند تقاضا تولید کنید. خوشبختانه می‌توانید با استفاده از بازاریابی ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی این کار را انجام دهید.

ویدئوهای آموزشی به خصوص کیلپ‌های how to شانس بیشتری برای جلب اعتماد کاربران دارند؛ زیرا در این مدل کلیپ‌ها شما محصولات برند خود را در عمل به کاربران نشان داده و به آنها طریقه صحیح استفاده از خدماتتان را توضیح می‌دهید. وقتی دیگران ببینند یک محصول چگونه کار می‌کند یا سایر کابران از آن استفاده می‌کنند، با محصولات بهتر آشنا می‌شوند و انتخاب برایشان ساده‌تر می‌شود.

A man recording a video by cellphone

ویدئوهای آموزشی شانس بیشتری برای جلب اعتماد کاربران دارند.

 

با بیان داستان مشتریان خود از طریق ویدیو، اطمینان آنها را جلب می‌کنید

در مرحله تصمیم‌گیری، هدف شما این است که کاربران را به مشتری تبدیل کنید. می‌توانید با مشتریان سابق خود مصاحبه کنید و ویدیوی آنها را در شبکه‌ های اجتماعی قرار دهید. این مدل کلیپ‌ها، پتانسیل واقعی و میزان بازدهی محصولات و خدماتتان را نشان می‌دهند.

آنچه این مدل ویدئوها را به محتوایی قوی در مرحله تصمیم‌گیری تبدیل می‌کند، اطلاعات معتبری است که از سوی مشتریان سابقتان بیان می‌شود و این برای کاربران شبکه‌های اجتماعی مهم است. به طور مثال برند Peloton که در زمینه تجهیزات ورزشی فعالیت می‌کند، تنها به تبلیغ بسنده نمی‌کند. این کمپانی در کنار تبلیغات، نظر مشتریان سابقش را هم در حساب‌های کاربری شبکه‌‌های اجتماعی خود نیز منتشر می‌کند.

این ویدئوها به خوبی نشان‌دهنده کیفیت محصولات برند Peloton هستند و کاربران متوجه می‌شوند که برند در تبلیغات صداقت دارد و از کیفیت کار خود اطمینان کامل دارد.

از این سبک ویدئوها استفاده کنید و به مخاطبین خود نشان دهید که دیگر مشتریانتان چه نتیجه‌ای از کالا یا خدمات شما گرفتند.                      

با بازاریابی ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی رضایت کاربران خود را بدست می‌آورید

زمانی که مخاطب به مشتری تبدیل می‌شود، وارد مرحله جدیدی در استراتژی شده است. در این بخش، شما باید به او طریقه استفاده از خدمات و محصولات را یاد بدهید.

به طور مثال برای برند AirBnB، نقد و بررسی مشتریان، عامل اصلی اعتماد مشتریان است. به همین دلیل این شرکت با برند superhosts همکاری را آغاز کرد تا ویدئوهایی از بررسی مشتریان درمورد خدمات AirBnb تولید کند.

در پایان باید بگوییم که اگر محصولات یا خدمات شما برای رفع نیاز خاصی طراحی شده، سعی کنید به تولید ویدئو متکی شوید. ویدئوهایی که در زمینه نکات یا رفع نیاز خاصی از مشتری تولید می‌شوند، می‌توانند پیچیدگی‌های استفاده از آن را کاهش دهند.

به این محتوا امتیاز دهید

آمار امتیاز دهی: ۰ / ۵. ۰

سهیل عابدین پور

سهیل عابدین پور

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

چه اصولی را در ساخت اینفوگرافیک فارسی استفاده کنیم؟

چه اصولی را در ساخت اینفوگرافیک فارسی استفاده کنیم؟

در این مقاله ۵ مرحله مهم در طراحی اینفوگرافیک را مورد بررسی قرار دادیم که به شما کمک می‌کند رابطه احساسی بهتری با کاربر خود ایجاد کنید و آنها را ترغیب کنید که در مسیری که شما می‌خواهید حرکت کنند.در این مقاله ۵ مرحله مهم در طراحی اینفوگرافیک را مورد بررسی قرار دادیم که به شما کمک می‌کند رابطه احساسی بهتری با کاربر خود ایجاد کنید و آنها را ترغیب کنید که در مسیری که شما می‌خواهید حرکت کنند.

چه اصولی را در ساخت اینفوگرافیک فارسی استفاده کنیم؟

چه اصولی را در ساخت اینفوگرافیک فارسی استفاده کنیم؟

در این مقاله ۵ مرحله مهم در طراحی اینفوگرافیک را مورد بررسی قرار دادیم که به شما کمک می‌کند رابطه احساسی بهتری با کاربر خود ایجاد کنید و آنها را ترغیب کنید که در مسیری که شما می‌خواهید حرکت کنند.در این مقاله ۵ مرحله مهم در طراحی اینفوگرافیک را مورد بررسی قرار دادیم که به شما کمک می‌کند رابطه احساسی بهتری با کاربر خود ایجاد کنید و آنها را ترغیب کنید که در مسیری که شما می‌خواهید حرکت کنند.