سئو در وردپرس چگونه عمل می‌کند؟

بهبود سئو وردپرس شما برای ترافیک بیشتر به وب‌سایت شما بسیار مهم است. متأسفانه بیشتر راهنماهای SEO در وردپرس برای شروع کار کاربران جدید بسیار فنی است. اگر نسبت به افزایش ترافیک وب سایت خود جدی هستید ، باید به بهترین شیوه های سئو توجه کنید.

در این راهنمای ، ما نکات برتر سئو در وردپرس را با شما به اشتراک می گذاریم تا به شما در بهبود سئو وردپرس خود کمک کرده و ترافیک ارگانیک تری داشته باشید.

چرا SEO مهم است؟

شاید شما متخصصانی را شنیده باشید که می گویند سئو دوست وردپرس است. در واقع به همین دلیل است که افراد زیادی وردپرس را برای شروع یک وبلاگ یا وب سایت انتخاب می کنند.

در حالی که وردپرس اطمینان می دهد که کدی که ایجاد می کند از بهترین شیوه های سئو پیروی می کند ، در صورتی که می خواهید حداکثر تلاشهای سئوی خود را انجام دهید ، باید کارهای بیشتری انجام دهید.

ما چندین مرحله عملی داریم که شما باید برای بهینه سازی مناسب سئو خود در وردپرس استفاده کنید.

برای سهولت در کار ، ما یک جدول محتوا ایجاد کرده ایم که به شما کمک می کند به راحتی از طریق راهنمای نهایی SEO ما در وردپرس حرکت کنید.

وردپرس و سئو

مبانی سئو در وردپرس

 • تنظیمات قابلیت مشاهده سایت خود را بررسی کنید
 • استفاده از ساختار URL وردپرس
 • به کاربردن WWW در URL ها ؟

بهترین افزونه‌ها برای سئوی وردپرس

 • انتخاب بهترین افزونه  سئو در وردپرس
 • نقشه های XML در وردپرس اضافه کنید
 • سایت خود را به کنسول جستجوی Google اضافه کنید
 • بهینه سازی پست های وبلاگ خود برای سئو

بهترین روش سئوسازی در وردپرس

 • استفاده صحیح از دسته ها و برچسب ها در وردپرس
 • پیوند داخلی را به یک عادت تبدیل کنید
 • نظرات وردپرس را بهینه کنید
 • پیوندهای خارجی NoFollow در وردپرس
 • پست های کامل در مقابل خلاصه ها (گزیده ها)

سرعت و امنیت برای برای وردپرس

 • سرعت و عملکرد سایت خود را بهینه کنید
 • بهینه سازی تصاویر در وردپرس برای سئو
 • امنیت و ایمنی سایت وردپرس شما
 • استفاده از SSL / HTTPS را شروع کنید

ما می دانیم که ایده بهینه سازی برای سئوی وردپرس می‌تواند برای مبتدیان نگران کننده باشد ، به خصوص اگر شما یک متخصص فن آوری نیستید.

نگران نباشید – لازم نیست پیچیده باشد. برای یادگیری اصول اولیه از اینجا شروع کنید و سپس می توانید آنها را در وب سایت شخصی خود استفاده کنید.

متخصص وردپرس چه می‌کند

سئو چیست؟

SEO مخفف عبارت Optimization Engine Search است. این یک استراتژی است که توسط صاحبان وب سایت برای استفاده از رتبه بالاتر در موتورهای جستجو ترافیک بیشتری استفاده می شود.

بهینه سازی موتور جستجو مربوط به فریب گوگل یا بازی سیستم نیست. این به سادگی در مورد ایجاد وب‌سایتی است که از کد و قالب بندی بهینه استفاده کرده است و پیدا کردن وب سایت شما برای موتورهای جستجو را آسان می کند.

وقتی افراد در وب برای مباحثی که می‌نویسید در اینترنت جستجو می‌کنند ، محتوای بهینه شده موتور جستجو در نتایج جستجو بالاتر ظاهر می شوند ، و افراد بیشتری را در وب سایت خود مشاهده می کنید.

نقش سئو در موتورهای جستجو

موتورهای جستجو اغلب بزرگترین منبع ترافیک برای اکثر وب سایت‌ها هستند.

گوگل و سایر موتورهای جستجو از الگوریتم های پیشرفته‌ای برای درک و رتبه بندی مناسب صفحات در نتایج جستجو استفاده می‌کنند. اما این الگوریتم ها کامل نیستند. آنها هنوز هم برای کمک به درک شما در مورد محتوای شما به کمک شما نیاز دارند.

اگر محتوای شما بهینه نشده است ، موتورهای جستجو نمی‌دانند چگونه آن را رتبه بندی کنند. وقتی افراد مباحثی را که می‌نویسید در جستجوی شما می‌شوند ، وب سایت شما در نتایج جستجو ظاهر نمی‌شود ، و تمام این ترافیک را از دست می‌دهید.

برای همه صاحبان مشاغل بسیار مهم است که موتور جستجوی وب سایت خود را دوستانه جلوه دهند ، تا بتوانند ترافیک جستجوی خود را به حداکثر برسانند.

در ادامه مقاله‌ی زیر به شما کمک می‌کند

فرمول‌های سئو را با آوات‌هوم دریابید

نکات اساسی وردپرس

سئو می تواند فنی به دست آورد، اما این طور نیست. صرف یادگیری چند نکته اساسی SEO برای بهینه سازی سایت شما می تواند باعث افزایش چشمگیر ترافیک وب سایت شما شود.

برای استفاده از تکنیک های زیر نیازی به نبوغ فناوری ندارید. اگر قبلاً از WordPress استفاده می کنید ، پس آنچه را لازم دارید دریافت کرده اید!

بیایید بهینه سازی وب‌سایت خود را شروع کنیم.

تنظیمات قابلیت مشاهده سایت خود را بررسی کنید، وردپرس با یک گزینه داخلی برای مخفی کردن وب‌سایت شما از موتورهای جستجو همراه است. هدف از این گزینه این است که قبل از آماده شدن برای عمومی شدن، به شما فرصت دهید تا در وب‌سایت خود کار کنید.

با این حال ، گاهی اوقات این گزینه می تواند به طور تصادفی بررسی شود و باعث می‌شود وب سایت شما در دسترس موتورهای جستجو نباشد.

اگر وب سایت شما در نتایج جستجو ظاهر نمی شود ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید این گزینه عیب یابی نشده است.

به سادگی به قسمت سرپرست سایت وردپرس خود وارد شوید و از تنظیمات » صفحه خواندن بازدید کنید.

شما باید به قسمت “قابلیت مشاهده موتور جستجو” بروید و مطمئن شوید که کادر کنار “منع موتورهای جستجو از نمایه سازی این سایت” تیک نزنید.

فراموش نکنید که برای ذخیره تغییرات ، روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

استفاده از ساختار URL برای SEO در وردپرس

URL های که برای سئو اختیار می‌شوند، شامل کلماتی هستند که به طور واضح محتوای صفحه را توضیح می دهند ، و خواندن آنها توسط انسان و موتورهای جستجو آسان است.

برخی از نمونه های URL هایی که با SEO  است عبارتند از:

بهترین افزونه‌های وردپرس!

مکالمه‌ی بین وب‌سایت‌ها، بک لینک‌ !

توجه کنید که این URL ها قابل خواندن هستند و یک کاربر می تواند فقط با دیدن متن URL آنچه را که در صفحه مشاهده خواهد کرد ، حدس بزند.

بنابراین یک URL  غیر SEO به چه صورت است؟

//www.dm360.com/؟p=10467
//example.com/archives/123

توجه کنید که این URL ها از اعدادی نامربوط به محتوا استفاده می کنند ، و یک کاربر نمی تواند با مراجعه به URL ، حدس بزند که در صفحه چه می یابد.

استفاده از ساختار پیوند دوستانه SEO ، شانس شما برای دستیابی به موقعیت های بهتر در نتایج جستجو را بهبود می بخشد.

در اینجا نحوه می توانید ساختار پیوند پیوند سایت سایت وردپرس را بررسی و به روز کنید.

شما باید از صفحه تنظیمات »صفحه پیوندها بازدید کنید. گزینه post name را انتخاب کنید و سپس روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید تا تنظیمات خود را ذخیره کنید.

برای راهنمایی های دقیق تر ، به راهنمای ما در مورد ساختار URL همراه SEO در وردپرس نگاهی بیندازید.

توجه: اگر وب سایت شما بیش از ۶ ماه در حال فعالیت است ، لطفا ساختار پیوند خود را تغییر ندهید مگر اینکه از گزینه اعداد استفاده کنید. اگر از روز و نام یا ماه و نام استفاده می کنید ، استفاده از آن را ادامه دهید.

با تغییر ساختار پیوند خود در یک سایت مستقر ، تمام تعداد اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی خود را از دست خواهید داد و خطر از دست دادن رتبه SEO موجود خود را برطرف می کنید.

اگر باید ساختار پیوند خود را تغییر دهید ، یک حرفه ای را استخدام کنید ، بنابراین آنها می توانند ریدایرکتهای مناسبی را تنظیم کنند. هنوز تعداد سهم اجتماعی خود را در صفحات از دست خواهید داد.

WWW در مقابل غیر WWW

اگر تازه از وب سایت خود شروع به کار کرده اید ، باید انتخاب کنید که آیا می خواهید از آدرس www (//www.dm360.ir) یا غیر www (//dm360.ir/update) در آدرس اینترنتی سایت خود استفاده کنید.

موتورهای جستجو اینها را دو وب سایت متفاوت می دانند ، بنابراین این بدان معنی است که شما باید یکی را انتخاب کنید و به آن بچسبید.

می توانید اولویت خود را با مراجعه به صفحه تنظیمات »عمومی تنظیم کنید. URL مورد نظر خود را در هر دو قسمت “آدرس WordPress” و “آدرس سایت” اضافه کنید.

علی رغم آنچه ممکن است شخص دیگری بگوید ، از دیدگاه سئو هیچ فایده ای برای استفاده از یک یا دیگری ندارد.

بهترین افزونه‌های سئو در وردپرس

یکی از بهترین بخش ها در مورد وردپرس این است که افزونه ای برای همه چیز وجود دارد ، و سئو نیز از این قاعده مستثنی نیست. هزاران افزونه  سئو در وردپرس وجود دارد که انتخاب بهترین افزونه YOAST SEO را برای مبتدیان دشوار می کند.

به جای نصب افزونه های جداگانه برای کارهای شخصی سئو ، ما به شما کمک می کنیم بهترین افزونه‌های سئو در وردپرس را که تمام این کارها را انجام می دهد ، انتخاب کنید و ۱۰۰٪ رایگان است.

در ادامه مقاله‌ی زیر به شما پیشنهاد می‌شود

برترین ابزارهای سئوی سایت

به طور کلی می‌توان اشاره کرد که وردپرس قابلیت‌های مختلفی دارد و برای یادگیری کامل آن مسیر طولانی را نیاز است طی کنیم.

این مقاله توسط جنان خزرجی در وب‌سایت DM360 تالیف گردیده است. کپی با ذکر منبع بلا مانع است.

سجاد تقی زاده

سجاد تقی زاده

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

شبکه ‌های اجتماعی و روابط عمومی

شبکه ‌های اجتماعی و روابط عمومی

روابط عمومی هوشمند از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی برای مدیریت اذهان عمومی و انتشار صدای برند مناسب استفاده می‌کند. مدیران روابط عمومی براساس برنامه‌ای مدون در شبکه‌های اجتماعی فعالیت کرده و به ارتباط میان مشتری و برند را عمق می‌بخشند.